ד"ר רז צימט DR. Raz Zimmt

על אודות

שמי רז צימט, ואני חי ונושם את איראן.

אני חוקר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) ועורך הפרסום “מבט לאיראן” היוצא לאור מטעם מרכז המידע למודיעין ולטרור ע”ש אלוף מאיר עמית.

סיימתי את לימודי התואר הראשון שלו בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית בירושלים (1992-1989), את לימודי התואר השני שלו בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל-אביב (2001-1997) ואת לימודי התואר השלישי בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל-אביב (2011-2005). עבודת הדוקטורט שלי בהנחיית פרופ’ דוד מנשרי ופרופ’ אייל זיסר עסקה במדיניות החוץ האיראנית כלפי הנאצריזם והרדיקליות הערבית בין השנים 1954 ל-1967.

תחומי המחקר המרכזיים שלי הם פוליטיקה, יחסי חוץ, חברה ורשתות חברתיות ברפובליקה האסלאמית של איראן.

בכתיבתי ובהרצאותיי אני מבקש להציג את המציאות המורכבת באיראן על רבדיה השונים, כפי שהיא משתקפת בהצהרות של בכירים איראנים, בדיווחים ובמאמרי פרשנות המתפרסמים בתקשורת האיראנית, ובשיח הציבורי הער המתנהל ברשתות החברתיות האיראניות. אין בכוונתי להציג תמונת מצב המבוססת על הפחדות ואיומים, אך גם לא הערכות הנשענות על משאלות לב. אני סבור כי כל דיון בנושא האיראני כרוך בהבנה שאיראן אינה עשויה מִקשה אחת, וכי לא ניתן להבין את האתגר האיראני ללא בחינה מדוקדקת של התהליכים הפנימיים המורכבים בתוכה.

אתם מוזמנים לעקוב אחריי גם בטוויטר ובפייסבוק.